skip to Main Content

Řekněte si o změnu, ušetříte!

Trvalý příkaz k úhradě, který máte nastavený na svém bankovním účtu a na něm pravidelná měsíční splátka vašeho úvěru. Různé půjčky už hradíte opravdu dlouho, že vám ani nepřišlo na mysl, že to tak nemusí být až do konce splatnosti. Refinancování úvěrů je velmi oblíbený nástroj, protože vám umožní změnu podmínek, za kterých splácíte. Může se jednat o délku splatnosti, výši měsíční splátky, úrokovou sazbu, nebo i navýšení či snížení dlužné částky. Proč byste se měli o změnu své úvěrové smlouvy zajímat právě teď? Protože trhu vládnou nízké úrokové sazby a půjčky jsou nabízeny za výhodných podmínek pro klienty.

Buďte otevření změně

Nechte si i vy zpracovat kalkulaci, jak by vypadala nová půjčka pro vaši rodinu, a zjistíte, že nízké úrokové sazby vám dokáží ušetřit významnou částku. Zejména v případě, kdy stávající úvěr můžete kdykoliv splatit dříve, jako je tomu například u překlenovacích úvěrů ze stavebního spoření, nebo některých spotřebitelských úvěrů. U dalších typů půjček jsou sice určité sankce za předčasné splacení, ale mohou být několikanásobně menší, než úspora, kterou získáte v podobě nižších úroků. Není tedy nejvyšší čas na to, abyste si pročetli úvěrové smlouvy a zajímali se o to, zda vám jinde nenabídnou výhodnější podmínky?

Vykročte správným směrem

Refinancování dříve sjednaných úvěrů je často jedinou možností, jak ochránit některé domácnosti před hrozbou dluhové pasti, ve které se mohou snadno ocitnout. Je třeba včas zareagovat a nečekat do doby, kdy nebudete schopni půjčky splácet. Drobné úvěry vypadají zcela neškodně, ale pouze do chvíle, dokud máte stabilní příjem.

Zaměstnavatel vám včas nezaplatil, nebo jste dostali pouze zálohu? Postihl vás úraz, který vyžadoval několik měsíců léčení? Najednou jste na splácení půjček sami, bez partnera? To vše jsou situace, které bohužel mohou potkat kohokoliv z nás. A zaplatit ke konci měsíce všechny předepsané složenky začíná být čím dál náročnější. Snažíte se kontrolovat vaše výdaje, jak jen to jde a omezovat nejrůznější nákupy. Ani tak to nemusí stačit. Je třeba začít u zdroje vašich problémů a tím jsou sjednané nevýhodné úvěry. Konsolidace půjček může být pro vás správnou cestou, jelikož si u nového úvěru budete moci zvolit delší dobu splácení, a tedy i nižší měsíční splátku.

Kde vám poradí?

Při potížích se splácením stávajících půjček vám pomocnou ruku nabídnou na celé řadě míst. Můžete se obrátit nejen na svého poskytovatele úvěru a zažádat si o změnu podmínek, ale také můžete kontaktovat konkurenční společnosti a zeptat se na možnost refinancování, či dohodnout si schůzku s finančním poradcem. Zpracování nabídek na refinancování úvěrů je zpravidla zdarma a není proč čekat na chvíli, kdy bude vaše situace velmi vážná. I celá řada občanských sdružení a neziskových organizací vám nabídne konzultaci a pomoc, jak řešit své finanční problémy. Není však třeba, aby se z drobné nepříjemnosti stal velký problém. Stačí, když se včas rozhodnete pro změnu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top